15 kwietnia 2018 – wycieczka na Wieżę Gocławską

15 kwietnia 2018 – wycieczka na Wieżę Gocłąwską

Plan był taki – klubowa wycieczka / spacer na Wieżę Gocławską (d. Bismarcka) i spacer po okolicznym parku na Zielonym Wzgórzu. Zbiórka chętnych godz. 10:00 na przystanku tramwajowym linii nr 6 przy ul. Antosiewicza/ Firlika (obok bramy głównej Stoczni Szczecińskiej) Wymagane 2 bilety komunikacji miejskiej i kiełbaska na ognisko.

Tak jak pisałem to miała być mała kameralna, klubowa wycieczka a nieoczekiwanie zrobiła się z tego wielka ekspedycja. Okazało się, że wydarzenie zawieszone na facebooku – ktoś chyba polubił, ktoś inny także i doszło to jakimś sposobem do Kuriera Szczecińskiego, który zamieścił ten anons w weekendowym wydaniu. Przyszło chyba z 40 osób razem z klubowiczami. Wspólnie zwiedziliśmy ten rzadko odwiedzany zakątek Szczecina: tj. wieżę Gocławską na Leśnym Wzgórzu, dawne alejki spacerowe i ruiny restauracji „Foresthaus Julo” – przewodnik był nasz klubowy kol. Artur Ochał. Wycieczka zakończyła się małym ogniskiem na tarasie dawnej restauracji „Julo”. Dopisała nam wspaniała słoneczna pogoda.