26-30 września 2017 – Rajd „Szczyrk 2017”

inline (4)

Pod koniec września 2017 r. braliśmy udział w Jubileuszowym 25. Ogólnopolskim Rajdzie Górskim Służb Mundurowych resortu spraw wewnętrznych „Szczyrk 2017”. Rajd organizowany był przez Komisję Turystyki w rsw, pod dowództwem komandora rajdowego Grzegorza Serbakowskiego. Szybko minęły nam trzy dni w Beskidzie Śląskim, w trakcie których nasza rajdowa drużyna „Gryfitów” zdobyła m.in. Skrzyczne (1257), Klimczok i Kotarz. Były także obowiązkowe zawody strzeleckie (pierwsze miejsce na rajdzie w strzelaniu z broni krótkiej zajął nasz kolega Mariusz Strelczuk), strzelanie z łuku oraz rzucanie lotkami (tutaj bez większych sukcesów). Odbył się także przegląd piosenki turystycznej, rajdowej, na którym dzięki piosence „To my bracia Gryfici” zajęliśmy 3 miejsce. Zespół wystąpił pod kierunkiem Henia Talwika. Ostatecznie po trzech dniach górskich zmagań w klasyfikacji rajdowej zajęliśmy… tradycyjne 4 miejsce, po drużynie „Trampa” z Pułtuska, „Deptakach” z Gdańska i „Tramppolu” z Piły. Za 4 miejsce otrzymaliśmy piękny puchar od Przewodniczącego ZSZZP, który wrócił z nami do Szczecina. Drużyną „Gryfitów” kierował kol. Artur Ochał.