IV Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

DSC01479

21 lutego 2016 r. członkowie koła uczestniczyli w wycieczce miejskiej w ramach IV Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Przyłączyliśmy się do trasy prowadzonej przez kol. Dorotę, która powiodła nas z Placu Orła Białego na Zamek Książąt DSC01445.JPGPomorskich,

DSC01453.JPGgdzie zobaczyliśmy większość zakamarków na nowo otwartej „Opery na Zamku”. Byliśmy w rzadko odwiedzanych salach zamkowych, za kulisami, na scenie i na widowni. Byliśmy nawet w damskiej toalecie, gdzie w podłodze pod szklaną podłogą DSC01458.JPGwyeksponowano średniowieczne zamkowe fundamenty. Były quizy i zagadki, a jednym z nagrodzonych był kol. DSC01464.JPGHenryk (otrzymał parasol). W drodze powrotnej odwiedziliśmy Pałac Grumbkowa, czyli gościnną siedzibę Akademii Sztuki. Nasza przewodniczka jak zwykle spisała się na medal!DSC01467.JPG Cieszymy się, bo w wycieczce brali udział nasi klubowicze z Międzyrzeca: Robert, Ewa, Paweł, Sylwia i Ola (dziękujemy Wam za przybycie!). W wycieczce brało udział łącznie 38 DSC01473.JPGklubowiczów i sympatyków naszego koła i turystyki.