Skalne Pleso na Słowacji

Wysokie Tatry

Beskidy - Skrzyczne

Dolina Cicha w Tatrach

Beskidy - hala Zyndranowa

 

XXIII Ogólnopolski Rajd Górski „Karkonosze 2015”

W dniach 22-26 września 2015 r. nasza klubowa drużyna „Gryfitów” brała udział w XXIII Ogólnopolskim Rajdzie Górskim służb mundurowych resortu spraw wewnętrznych „Karkonosze 2015”. Bazą rajdu była Szklarska Poręba,karkonosze1.jpg

z której przez trzy dni chodziliśmy po wycieczki po Karkonoszach m.in. przez Łabski Szczyt, na Szrenicę, przez Śnieżne Kotły a także po czeskiej stronie przez boudy Vosecką i Labską, do źródeł Łaby. Jedną wycieczkę odbyliśmy karkonosze3.jpgw Góry Izerskie na Wysoki Kamień, gdzie zjedliśmy przepyszne ciasto śliwkowe (jeszcze ciepłe!). W dniu „konkursowym” braliśmy udział w konkursach strzeleckich (z karabinka i z łuku), wiedzy a w konkursie piosenki turystycznej nasz zespół zdobył I miejsce piosenką „Kolorowy rajd”. Tekst piosenki ułożony karkonosze4.jpgzostał przez Elę Adamus, akompaniował kol. Heniu Talwik. Tego dnia dzieci z naszej drużyny brały także udział w rajdowej spartakiadzie. Ostatecznie zdobyliśmy 9 miejsce w klasyfikacji na 32 drużyny. Kierownikiem drużyny był kol. Artur Ochał.

karkonosze5.jpg